Maiga ķermeņa tīrīšana – kā aizsargāt ādas mikrobiomu?

4 min lasīšanas laiks
Parādīt vairāk

Mikrobioma ir tādu mikrobu kopums, kas dzīvo ķermenī un uz tā un sastāv no baktērijām, vīrusiem un sēnītēm. Mūsu mikrobioma skaits pārsniedz pat mūsu šūnu skaitu – mikrobu gēnu ir daudz vairāk nekā cilvēka gēnu. 

Šie mikroorganismi nav tikai pasīvi sabiedrotie, bet arī svarīgi faktori mūsu veselībai.
Ādas mikrobiomam ir būtiska loma mūsu ādas vispārējā veselībā, un tas ievērojami veicina aizsardzību pret ādas problēmām, tāpēc ir neticami svarīgi saglabāt veselīgu mikrobiomu.

 

Kā Eucerin pH5 aizsargā ādas mikrobiomu?

Kas ir ādas mikrobioma?

Lielākā daļa no mums zina terminu “mikrobioma” saistībā ar zarnām.

Tomēr vārds “mikrobioma” attiecas uz visiem mikroorganismiem, kas dzīvo mūsu ķermenī un uz tā, un arī ādai ir savs mikrobioms. Mikrobioma attīstās tūlīt pēc piedzimšanas, kad jaundzimušais mazulis nonāk saskarē ar ārējo pasauli. Daudzveidīga baktēriju populācija, tostarp Staphylococcae, Corynebacteria and Cutibacteria, ātri kolonizē ādu. Šī agrīnā kolonizācija ir svarīga jaundzimušā imūnsistēmas attīstībai, kā arī ādas sagatavošanai un nostiprināšanai dzīvei ar daudzām ārējām ietekmēm – kā pirmā aizsardzības līnija.Šīs baktērijas, kas dabiski/simbiotiski dzīvo uz ādas, sauc par rezidentām (latentām) baktērijām. Tās kā neredzams slānis paliek uz ādas un kopā ar vīrusiem un sēnītēm veido pastāvīgu ādas mikrobiomu, kas, esot harmonijā, veicina ādas veselību un veido aizsargbarjeru.

Taču pastāv arī pārejošas baktērijas, kas tur neatrodas pastāvīgi, bet, piemēram, var nonākt saskarē ar ādu no ārpuses. Šīs pārejošās baktērijas dažkārt var izraisīt, piemēram, ādas problēmas vai infekciju. Neskartā ādas mikrobiomā rezidentās baktērijas aizsargā ādu pret pārejošām baktērijām kā bioloģiska aizsargbarjera, lai cīnītos pret potenciālajiem kaitīgajiem mikrobiem. Lai ādas rezidento mikrobiomu uzturētu lieliskā stāvoklī, izšķiroša nozīme ir vieglu tīrīšanas līdzekļu lietošanai. Maiga tīrīšana uztur ādas dabisko pH līdzsvaru un nodrošina optimālu vidi veselīgam ādas mikrobiomam. 

Aizsargāta āda un veselīga mikrobioma
Jauna izpētes joma - mikrobioma

Kas padara ādas mikrobiomu tik svarīgu?

Katram cilvēkam ir savs unikālais mikrobioms, un viņš dzīvo simbiozē ar to. Āda nodrošina baktērijām dzīvotni un barības vielas, savukārt baktērijas aizsargā ādu un tādējādi arī ķermeni no patogēnu – slimību izraisošu mikrobu – iekļūšanas.
Mikrobioma kopā ar pašu ādu veido ādas skābes apvalku, kas aizsargā pret patogēnu iekļūšanu un saglabā tās dzīvotni. Ķermeņa mikrobioma ļoti labi tiek galā ar skābiem apstākļiem ap pH 5 līmenī, savukārt patogēni šādus apstākļus nevar izturēt. 
Dažādi vides faktori, piemēram, ādas pH izmaiņas, UV starojums vai vecums, var ietekmēt ādas mikrobioma līdzsvaru. Nesabalansēta mikrobioma var izraisīt tādus ādas stāvokļus kā sausu, jutīgu ādu vai pat ādas iekaisuma slimības, piemēram, akni vai atopisko dermatītu.
“Mēs, Beiersdorf darbinieki, esam sekmīgi pētījuši ādas baktērijas vairāk nekā 20 gadus. Vienmēr esam vēlējušies saprast baktēriju labvēlīgo ietekmi uz mūsu ādu un to, kā varam palīdzēt ādai saglabāt tās mikrobioma stabilitāti,” stāsta Mikrobioma pētījumu grupas vadītājs Dr. Hendriks Reiters (Hendrik Reuter).

pH5 attīrošie līdzekļi nodrošina maigu tīrīšanu, kas aizsargā mikrobiomu

Kā attīrīšana ietekmē ādas mikrobiomu?

Spēcīgas virsmaktīvās vielas vairākos līmeņos uzbrūk ādas un mikrobioma mijiedarbībai. No vienas puses, spēcīgas virsmaktīvās vielas daļēji noņem rezidentās baktērijas, bet, no otras puses, āda izžūst, un tiek ievainota tās barjera. Šie faktori nozīmē, ka āda nevar pienācīgi uzturēt skābo aizsargslāni. Var zust mikrobioma līdzsvars, tātad mikroorganismu veidi un sastāvs var mainīties. Līdz ar to patogēni un alergēni var vieglāk iekļūt ādā, padarot to jutīgāku.
pH5 tīrīšanas līdzekļi atbalsta
jutīgu ādu, to attīrot ar maigām virsmaktīvajām vielām, kā arī papildinot aktīvās vielas un dabiskās eļļas, lai uzturētu ādu mitrinātu pat pēc biežas mazgāšanas. Visu pH5 produktu pH vērtība ir 5 – veselīgas ādas pH vērtība un mikrobioma optimālā pH vērtība. pH5 attīrīšanas līdzekļi ļauj ādu maigi attīrīt, aizsargājot mikrobiomu un uzturot ādas barjeru. Skābes aizsargapvalks saglabā aktivitāti, neļaujot patogēniem un alergēniem iekļūt ādā. 

 

Ādas dabiskais pH līmenis

pH5 Citrāta buferšķīdums

Termins pH nozīmē “ūdeņraža potenciāls” un apzīmē ūdeņraža jonu aktivitāti ūdens bāzes šķīdumā. Jebkura šķīduma pH līmeni mēra skaitliskā skalā no 0 līdz 14, par neitrālu uzskatot pH līmeni 7. Runājot par ādu, virsma un augšējie slāņi ir dabiski skābi ar vidējo pH 5. 

Ādas pH līdzsvars nedaudz mainās atkarībā no dažādiem faktoriem, piemēram, dzimuma, vecuma un atrašanās vietas uz ķermeņa. Ādas pH ir liela nozīme arī ādas veselības nodrošināšanā, un tas ir galvenais ādas aizsargbarjeras veidotājs. Tas neitralizē sārmu bāzes agresorus (piemēram, spēcīgas virsmaktīvas vielas), veicina svarīgus mirušo ādas šūnu atdalīšanās procesus (zināmus kā lobīšanās) un rada optimālu vidi, kas ir labvēlīga ādas dabiskās floras attīstībai. 

Kad ādas pH mainās, tās barjeras funkcija ir apdraudēta. Palielinās ūdens zudums, un āda izžūst, tādējādi kļūstot uzņēmīgāka pret ārējiem kairinātājiem un jutīgāka. Eucerin pH līdzsvara sistēma satur pH5 citrāta buferi, lai atjaunotu un atbalstītu ādas optimālo pH līmeni. Tas palīdz stiprināt ādas barjeras funkciju, aizsargājot dabisko aizsargspēju un samazinot jutīgumu.

 
Uztur ādas pH līdzsvaru ar maigu tīrīšanu

Kā rūpēties par ādas mikrobiomu?

Sabalansēts uzturs un šķidruma uzņemšana var palīdzēt saglabāt veselīgu un skaistu ādu no iekšpuses. Arī izvairīšanās no stresa, vides piesārņojuma un kaitīgiem dzīvesveida faktoriem, piemēram, nikotīna vai pārmērīga alkohola daudzuma, var veicināt veselīgu ādas mikrobiomu. 

Maiga tīrīšana ir arī noderīga ādas mikrobiomam, ja runa ir par ziepēm un dušas tīrīšanas līdzekļiem. Maiga tīrīšana uztur ādas dabisko pH līdzsvaru un nodrošina optimālu vidi veselīgam ādas mikrobiomam. 

Meklējiet dušas līdzekli ar īpaši maigām virsmaktīvajām vielām un pH līdzsvarotu formulu, lai aizsargātu ādas dabisko aizsargspēju un saglabātu tās noturību. Viegliem un maigiem attīrīšanas līdzekļiem, piemēram, dušas eļļai Eucerin pH5 Shower Oil vai mazgāšanās želejai pH5 Soft Shower, ir unikāla Eucerin pH līdzsvara sistēma, kas var atjaunot ādas dabisko pH vērtību. 


Izmantojot pH līdzsvarotu attīrīšanas līdzekli, āda kļūst mazāk jutīga un izturīgāka pret vides ietekmes faktoriem un aizsargā ādas mikrobiomu.