Hiperpigmentācija - Kas izraisa vecuma plankumus un kā tos mazināt?

4 min lasīšanas laiks
Parādīt vairāk
Vecuma plankumu krēms
Eucerin Anti-Pigment produkti samazina vecuma plankumus un palīdz novērst to atkārtotu parādīšanos

Eucerin Anti-Pigment klāsts ir īpaši izveidots vecuma plankumu (un citu hiperpigmentācijas veidu) mazināšanai, lai iegūtu vienmērīgāku un starojošu ādu. Visi četri klāsta produkti — dienas krēms, nakts krēms, serums un pigmentācijas plankumu korektors — satur tiamidolu — efektīvu un patentētu sastāvdaļu, kas iedarbojas uz hiperpigmentācijas galveno cēloni, samazinot melanīna veidošanos. Klīniski un dermatoloģiski ir pierādīts, ka tas samazina tumšos plankumus un novērš to atkārtotu parādīšanos. Pirmie rezultāti ir redzami pēc divām nedēļām, un, regulāri lietojot, var nodrošināt pastāvīgus uzlabojumus. Eucerin Anti-Pigment klāsta produktus var arī izmantot, lai uzlabotu dermatoloģiskās ārstēšanas nodrošinātos labumus.

Vecuma plankumu dermatoloģiskā ārstēšana

Kā ārstēt vecuma plankumus: ķīmiskais pīlings
Ķīmiskie pīlingi noloba ādu, lai zem tās parādītos jauna āda
Lāzers vecuma plankumu noņemšanai: vecuma plankumi uz rokām
Lāzerterapija var būt efektīva vecuma plankumu ārstēšanā

Vecuma plankumus var palīdzēt samazināt dermatoloģiskas procedūras, piemēram, ķīmiski pīlingi un lāzerterapija:

  • Ķīmiskie pīlingi iekļauj ķīmisku šķīdumu (piemēram, AHA) lietošanu sejai, kaklam un rokām, lai veicinātu ādas nolobīšanu (noņemtu atmirušās šūnas), stimulētu jaunu ādas šūnu augšanu un ādas atjaunošanu. Vairāk par ķīmiskajiem pīlingiem lasiet rakstā Kas ir ķīmiskie pīlingi un kā tie darbojas?

  • Lāzerterapijai ir līdzīgs efekts, bet tā mēdz būt precīzāka, jo dermatologs var labāk kontrolēt ārstēšanas intensitāti. Ārstēšana ar lāzeru ietver skarto zonu “apstrādi” ar augstas enerģijas gaismu. Maigākās procedūras iedarbojas uz ādas epidermu (virsmas slāni), bet intensīvākas var iekļūt dziļākajos ādas slāņos. Uzziniet vairāk rakstā Lāzerterapija: kā rūpēties par ādu pēc procedūras?

    Dermatologi var arī iepriekš izrakstīt un/vai lietot hidrohinonu, kas joprojām tiek uzskatīts par vienu no visefektīvākajiem lokālajiem līdzekļiem hiperpigmentācijas mazināšanai. Tomēr to var izmantot tikai ierobežotu laika periodu, jo tas (tāpat kā citi ķīmiskā pīlinga un lāzerterapijas veidi) var kairināt ādu un faktiski izraisīt pēciekaisuma hiperpigmentāciju, it īpaši cilvēkiem ar tumšāku ādu.

Dermokosmētiskie risinājumi vecuma plankumiem

Efektīvs risinājums var būt ādas ikdienas kopšanas procedūra, iekļaujot klīniski un dermatoloģiski pierādītus produktus, kas ārstē vecuma plankumus. Tā kā šie dermokosmētiskie līdzekļi ir neinvazīvi, tos var lietot visu gadu. Tie var arī paildzināt dermatoloģiskās ārstēšanas, piemēram, ķīmiskā pīlinga vai lāzerterapijas, rezultātus.

Kā var noņemt vai mazināt esošos vecuma plankumus?

Lai gan vislabākā ir profilakse, tomēr arī pēc vecuma plankumu izveidošanās var veikt pasākumus, kas padara tos gaišākus un novērš to atkārtotu parādīšanos

Vecuma plankumi (pazīstami arī kā saules plankumi) ir nelieli laukumi ar krāsas izmaiņām (hiperpigmentācija), kas bieži parādās uz sejas, rokām un citām ķermeņa daļām, kas tiek regulāri pakļautas saules ietekmei. Šajā rakstā ir aplūkots, kas tos izraisa, un paskaidrots, ko var darīt, lai novērstu to veidošanos. Aplūkosim arī darbības, kuras varat veikt, lai samazinātu tumšos plankumus, kad tie ir izveidojušies.

Vecuma plankumi uz sejas
Vecuma plankumi (pazīstami arī kā saules plankumi) visbiežāk ir sastopami cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma
Vecuma plankumi uz rokām
Vecuma plankumi parasti parādās ādas vietās, kas ir visvairāk pakļautas saules ietekmei

Vairāk par to, kas izraisa hiperpigmentāciju, un dažādiem stāvokļa veidiem varat lasīt rakstā Hiperpigmentācija:

Kas izraisa tumšus plankumus un kā tos var mazināt?

Pigmenta plankumi parasti ir nekaitīgi, lai gan tie var ietekmēt cilvēka pašapziņu. Dažas formas, piemēram, melanoma (ādas vēža veids), var apdraudēt dzīvību. Ja raizējaties par pigmenta plankumiem, piemēram, tie maina formu, izmēru un krāsu vai niez un sāk asiņot, ir svarīgi konsultēties ar ārstu.


Kas ir vecuma plankumi un kas tos izraisa?

Vecuma plankumi uz sejas
Vecuma plankumi (zināmi arī kā saules plankumi) parādās kā mazi, līdzeni un tumši ādas laukumi

Vecuma un saules plankumi ir viens un tas pats. Tie ir izplatīta hiperpigmentācijas forma un parādās kā mazi, līdzeni un tumši ādas plankumi no gaišbrūnas līdz melnai krāsai. Tie visbiežāk ir sastopami cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma (tāpēc šāds nosaukums), bet var rasties arī agrāk.

Tos izraisa dabiskā pigmenta melanīna palielināta ražošana, kas piešķir mūsu ādai krāsu. Melanīns darbojas kā ādas dabisks saules aizsargfiltrs, aizsargājot pret kaitīgajiem UV stariem, kuri veicina ādas iedegumu, uzturoties saulē. Tomēr pārmērīga saules iedarbība palielina ādas ražotā melanīna daudzumu. Kā norāda alternatīvais nosaukums “saules plankumi”, šos tumšos plankumus visbiežāk izraisa pārmērīga saules ietekme. Šī iemesla dēļ tie parasti rodas ķermeņa zonās, ko bieži skar saules ietekme: uz sejas, kakla, dekoltē zonā, uz pleciem, apakšdelmiem un rokām.

Kā var novērst vecuma plankumus?

vecuma plankumu attēli: dekoltē zona un pleci
Lietojiet piemērotu saules aizsarglīdzekli visās ādas zonās, kas ir pakļautas saules ietekmei
Vecuma plankumu likvidēšana: aizsardzība pret sauli
Aizsardzība pret sauli ir svarīgākais solis vecuma plankumu samazināšanā

Aizsardzība pret sauli ir visnozīmīgākais solis, ar kuru var novērst vecuma plankumu veidošanos. Ir svarīgi atcerēties, ka saules stari ietekmē ādu pat mākoņainās dienās, tāpēc nodrošiniet ādai aizsardzību ikdienā.  Papildus hiperpigmentācijas mazināšanai Eucerin Anti-Pigment dienas krēms ar SPF 30 piedāvā efektīvu aizsardzību pret UVA un UVB (SPF 30) un novērš saules izraisītu pigmenta plankumu papildu veidošanos.

Ierobežojot uzturēšanos saulē, var mazināt vecuma plankumu veidošanos. Centieties neuzturēties saulē intensīva starojuma stundās un, cik vien iespējams, valkāt aizsargapģērbu, tostarp saules aizsargcepuri un saulesbrilles. Ja āda ir pakļauta saules ietekmei, sākumā un pēc tam regulāri uzklājiet aizsarglīdzekli atkārtoti:

  • ar piemērotu SPF līmeni;
  • īpaši izstrādātu jūsu ādas tipam un stāvoklim.

Vairāk par Eucerin izcilo saules aizsarglīdzekļu klāstu varat uzzināt šeit.

Papildus produkti