Rūpes par ādu – Ikdienas ādas kopšanas procedūras sejai

3 min lasīšanas laiks
Parādīt vairāk

Rūpīga, bet maiga ikdienas ādas attīrīšana un laba mitrināšana palīdzēs uzturēt ādu veselīgu. Atbilstoši ādas tipam un problēmām izraudzīti kvalitatīvi ādas kopšanas produkti var aizsargāt sejas ādu no nelabvēlīgas ārējas, piemēram, saules, karstuma un aukstuma radītas, ietekmes un gaisa piesārņojuma. Tie var arī palīdzēt nomierināt iekaisušu ādu, atjaunot tās veselīgo stāvokli un novērst ādas slimību attīstību.

Ikdienas Sejas Kopšanas Procedūras

Jūsu ikdienas sejas kopšanas rituāls

Četri pamatsoļi

Pareizai ādas aprūpei jāveic četri pamatsoļi: attīrīšana, tonizēšana, kopšana un aizsardzība

Attīrīšana

Rūpīga attīrīšana ir pirmais solis efektīvā ādas aprūpē. Tīrīšanas laikā āda tiek atbrīvota no netīrumiem, sviedriem, sebuma un dekoratīvās kosmētikas un sagatavota aprūpei. Turklāt attīrīta āda labāk uzsūc kopšanas produktu aktīvās sastāvdaļas.

Lasīt vairāk

Tonizēšana

Tonizēšana notīra visas tīrīšanas līdzekļa pēdas, atsvaidzina ādu, vienlaikus atjaunojot tās dabisko pH līmeni.

 

Lasīt vairāk

Kopšana

Kopšanas produkti mitrina un atjauno ādu. Daudzi no šiem līdzekļiem ir paredzēti arī noteiktu ādas problēmu novēršanai.

 

Lasīt vairāk

Aizsardzība

Aizsardzība pret sauli ir svarīga dienās, kad āda tiek pakļauta kaitīgajam UV starojumam — tas ir galvenais ādas priekšlaicīgas novecošanas iemesls. Lielākajai daļai dienas krēmu sastāvā jau ir iekļauts SPF 15.

Lasīt vairāk

Attention

Ādas aprūpes procedūra ir jāveic divas reizes dienā — no rīta un vakarā. Konkrētā procedūra atšķiras atkarībā no dienas laika, konkrētajām vajadzībām un ādas stāvokļa.

Attīrīšana Un Tonizēšana

PAR SEJAS ATTĪRĪŠANU UN TONIZĒŠANU

Kādēļ attīrīt un tonizēt?

Efektīva sejas kopšanas procedūra sākas ar rūpīgu, bet maigu ādas attīrīšanu un tonizēšanu, lai:

  • atbrīvotu ādu no netīrumiem, sviedriem, sebuma un dekoratīvās kosmētikas, nepadarot ādu sausu;
  • sagatavotu ādu sejas kopšanas procedūrām. Sejas kopšanas produktu vērtīgās sastāvdaļas vislabāk tiek uzsūktas ādā, ja tos klāj uz attīrītas ādas.

Attīrīšana ir īpaši svarīga ādai ar noslieci uz akni, jo tīrīšana palīdz ādai saglabāt dabisko veselīgo līdzsvaru un veicina dabisku atjaunošanās procesu.

Kā attīrīt un tonizēt

Rūpīgas attīrīšanas procedūrā ir divi galvenie soļi: tīrīšanas pieniņš vai gels, kam seko toniks. Ja lietojat acu dekoratīvo kosmētiku, ieteicams pievienot atsevišķu acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli kā trešo soli attīrīšanas procedūrā.

 

1. solis

Acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzeklis
Lai maigi noņemtu dekoratīvo kosmētiku no skropstām un jutīgās zonas ap acīm. Acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli vislabāk klāt ar vates tamponu, maigi notīrot zonu ap acīm.

Lasīt vairāk

2. solis

Attīrīšanas pieniņš vai gels

Izvēlieties tādu attīrīšanas līdzekli, kas ir piemērots jūsu ādas tipam. Attīrīšanas pieniņš vislabāk ir piemērots ādai ar noslieci uz sausu ādas tipu. Normālai, kombinētai vai taukainai ādai Eucerin iesaka izmantot gela attīrīšanas līdzekli.

Lasīt vairāk

3. solis

Toniks

Tonizēšana notīra visas atlikušās attīrīšanas līdzekļa pēdas un atsvaidzina ādu, vienlaikus atjaunojot dabisku pH līmeni. Toniks ir jāklāj ar vates tamponu, maigi attīrot seju.

Lasīt vairāk

  • Gela attīrīšanas līdzekļi ir rūpīgi jānoskalo no ādas ar remdenu ūdeni. Nelietojiet pārāk karstu ūdeni, īpaši jutīgai ādai, jo ārkārtējas temperatūras var veicināt kairinājumu.
  • Attīrīšanas pieniņi ir jāklāj un jānoņem ar vates tamponu, nelietojot ūdeni. Tomēr, ja vēlaties, varat maigi notīrīt pieniņu ar remdenu ūdeni.
  • Trīs vienā produkti piedāvā ērtu attīrīšanas līdzekļa, tonika un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekļa apvienojumu. Tomēr vislabākie rezultāti vienmēr iegūstami, izmantojot atsevišķu attīrīšanas, tonizēšanas un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli. Attīrīšanas līdzekļi trīs vienā ir jālieto, ar vates tamponu maigi tīrot seju un acu zonu.

Kā izvēlēties piemērotu attīrīšanas līdzekli un toniku

Attīrīšana ir pirmais solis ādas kopšanas procedūrā: attīrīta āda efektīvāk absorbē kopšanas produktu aktīvās sastāvdaļas.

Tikai ūdens vien seju neattīrīs. Jāizmanto virsmaktīvas vielas (attīrīšanas līdzeklis, kas šķīst gan ūdenī, gan taukos), lai piesaistītu netīrumus un maigi tos notīrītu no ādas. Svarīgi izraudzīties tādus produktus, kas ir maigi ādai. Bieža mazgāšana ar parastajām ziepēm vai agresīvām virsmaktīvām vielām var vājināt ādas barjerfunkciju:

  • mainot pH līmeni no tā dabiski nedaudz skābā stāvokļa, kas ir līmenī no 5,4 līdz 5,9, uz neitrālu vai pat sārmainu pH līmeni, mazinot ādas spēju cīnīties pret baktērijām
  • sagraujot proteīnus ragvielas slānī (ādas virsējā slānī)
  • noņemot ādu aizsargājošos lipīdus (taukus, kas epidermā satur šūnas kopā)

Kad ādas barjerfunkcija ir vājināta, tās jutīgums palielinās, un tai ir lielāka nosliece uz sausumu un kairinājumu.

Lasiet vairāk par ādas struktūru.

Attīrīšanas līdzekļi

Izvēlieties tādu attīrīšanas līdzekli, kas:

Izvēloties starp pieniņu un gelu, jāievēro pamatnosacījums — jo sausāka ir āda, jo ieteicamāk lietot attīrīšanas pieniņu. Tas neiedarbojas uz ādas lipīdiem, un āda saglabā līdzsvaru. Attīrīšanas geli ir lieliski piemēroti normālai un kombinētai ādai.

Krēmveida attīrīšanas līdzeklis baro sausu ādu un palīdz tai saglabāt dabisku mitruma līdzsvaru.
Tonizēšana noņem jebkuras tīrīšanas līdzekļa pēdas un atsvaidzina ādu.

Toniki

Eucerin iesaka lielākajai daļai ādas tipu izraudzīties spirtu nesaturošus tonikus. Tonikiem uz spirta bāzes ir atvēsinoša iedarbība, taču tie var attīrīt no ādas dabiskos lipīdus. Āda, cenšoties aizstāt zudušos lipīdus, pēc tam var saražot tos pārāk daudz. Spirts sausu ādu var padarīt vēl sausāku, taču cilvēkiem ar taukainu vai kombinētu ādu spirtu saturošs toniks var palīdzēt regulēt pārmērīgu taukainumu, noņemot sebumu.

Trīs vienā produkti

Trīs vienā produkti, kas zināmi arī kā micelārie attīrīšanas līdzekļi, piedāvā tīrīšanu, tonizēšanu un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanu, izmantojot vienu produktu. Ūdenī suspendētas tauku molekulas ātri un maigi atbrīvo ādu no netīrumiem un acu dekoratīvās kosmētikas. Micelārie attīrīšanas līdzekļi piedāvā ērtu alternatīvu trīs atsevišķu produktu vietā.

Attīrīšanas līdzekļu Eucerin DermatoCLEAN klāsts ietver gelu, pieniņu, toniku un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli un trīs vienā produktu. Visi šā klāsta produkti ir pārbaudīti un atzīti par piemērotiem jutīgai ādai, un klāstā ir produkti visiem ādas tipiem.

Eucerin DermoPURIFYER produktu klāsts ir īpaši izstrādāts ādai ar noslieci uz akni. Hiperjutīgai un hiperreaģējošai ādai Eucerin iesaka lietot krēmu Eucerin Re-Balance Soothing Cleansing Cream. Ādai ar noslieci uz apsārtumu izmēģiniet gelu Eucerin ANTI-REDNESS Soothing Cleansing Gel.