Sieviete mazgā seju

Rūpes par ādu Ikdienas ādas kopšanas procedūras sejai

Rūpīga, bet maiga ikdienas ādas attīrīšana un laba mitrināšana palīdzēs uzturēt ādu veselīgu. Atbilstoši ādas tipam un problēmām izraudzīti kvalitatīvi ādas kopšanas produkti var aizsargāt sejas ādu no nelabvēlīgas ārējas, piemēram, saules, karstuma un aukstuma radītas, ietekmes un gaisa piesārņojuma. Tie var arī palīdzēt nomierināt iekaisušu ādu, atjaunot tās veselīgo stāvokli un novērst ādas slimību attīstību.

No rīta

 1. Sieviete mazgā seju.

  Attīrīšana: āda, nakts laikā atjaunojoties, izdala sebumu. Tīrot ādu katru rītu, šis sebums tiek noņemts, un āda ir gatava dienas aprūpei.

   

 2. Sieviete ar vates tamponu klāj toniku uz sejas.

  Tonizēšana: tonizēšana notīra visas tīrīšanas līdzekļa pēdas un atsvaidzina ādu, vienlaikus atjaunojot tās dabisko pH līmeni.

   

 3. Speciāli kopšanas produkti (piemēram, serumi vai koncentrāti ): šie produkti satur augstu aktīvu sastāvdaļu koncentrāciju, un tie ir jāklāj tieši uz tikko attīrītas ādas.

  Ja neizmantojat speciālu kopšanas produktu, 3. soli varat izlaist un pāriet uz 4. soli.

 4. Sieviete klāj dienas kopšanas līdzekli uz vaigiem.

  Dienas kopšanas līdzekļi: kas atbilst konkrētajam ādas tipam un aizsargā seju. Lai aizsargātu un koptu jutīgo ādu acu zonā, ieteicams lietot speciālu acu krēmu.

   

 5. Sieviete klāj aizsarglīdzekli pret sauli uz vaiga.

  Aizsarglīdzekļi pret sauli: vairāki dienas krēmi jau ietver saules aizsardzības faktoru (SPF) — parasti SPF 15 —, taču daudzās situācijās ādai ir nepieciešams augstāks SPF līmenis. Aizsarglīdzekli no saules sejai var klāt papildus ierastajam ikdienas krēmam vai tā vietā.

   
IKDIENAS SEJAS KOPŠANAS PROCEDŪRAS

Jūsu ikdienas sejas kopšanas rituāls

Četri pamatsoļi

Pareizai ādas aprūpei jāveic četri pamatsoļi: attīrīšana, tonizēšana, kopšana un aizsardzība

Sieviete klāj uz sejas attīrīšanas gelu.

Rūpīga attīrīšana ir pirmais solis efektīvā ādas aprūpē. Tīrīšanas laikā āda tiek atbrīvota no netīrumiem, sviedriem, sebuma un dekoratīvās kosmētikas un sagatavota aprūpei. Turklāt attīrīta āda labāk uzsūc kopšanas produktu aktīvās sastāvdaļas.

Sieviete ar vates tamponu klāj toniku uz sejas.

Tonizēšana notīra visas tīrīšanas līdzekļa pēdas, atsvaidzina ādu, vienlaikus atjaunojot tās dabisko pH līmeni.

 

Sieviete klāj kopšanas līdzekli uz vaigiem.

Kopšanas produkti mitrina un atjauno ādu. Daudzi no šiem līdzekļiem ir paredzēti arī noteiktu ādas problēmu novēršanai.

 

Aizsardzība pret sauli ir svarīga dienās, kad āda tiek pakļauta kaitīgajam UV starojumam — tas ir galvenais ādas priekšlaicīgas novecošanas iemesls. Lielākajai daļai dienas krēmu sastāvā jau ir iekļauts SPF 15.

Ādas aprūpes procedūra ir jāveic divas reizes dienā — no rīta un vakarā. Konkrētā procedūra atšķiras atkarībā no dienas laika, konkrētajām vajadzībām un ādas stāvokļa.

Vakarā

 1. Sieviete ar vates tamponu notīra dekoratīvo acu kosmētiku.

  Attīrīšana: ikvakara attīrīšana atbrīvo ādu no netīrumiem, sviedriem, sebuma un dekoratīvās kosmētikas. Tagad āda ir tīra un gatava absorbēt nakts kopšanas produkta aktīvās sastāvdaļas. Lai attīrītu un aizsargātu jutīgo ādu ap acīm, jāizmanto speciāls acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzeklis.

   

 2. Sieviete ar vates tamponu klāj toniku uz sejas.

  Tonizēšana: tonizēšana notīra visas tīrīšanas līdzekļa pēdas un atsvaidzina ādu, vienlaikus atjaunojot tās dabisko pH līmeni.

   

 3. Speciāli kopšanas produkti (piemēram, serumi vai koncentrāti ): šie produkti satur augstu aktīvo sastāvdaļu koncentrāciju, kas iedarbojas uz ādu naktī. Tie ir jāklāj tieši uz tikko attīrītas ādas.

  Ja neizmantojat speciālu kopšanas produktu, 3. soli varat izlaist un veikt 4. soli.

 4. Sieviete klāj kopšanas līdzekli uz vaigiem.

  Nakts kopšanas produkti: lietojiet mitrinošu nakts krēmu, kas baro ādu un veicina tās atjaunošanos naktī. Pēc tam klājiet acu krēmu uz jutīgajām ādas zonām ap acīm.

   

ATTĪRĪŠANA UN TONIZĒŠANA

PAR SEJAS ATTĪRĪŠANU UN TONIZĒŠANU

Kādēļ attīrīt un tonizēt?

Efektīva sejas kopšanas procedūra sākas ar rūpīgu, bet maigu ādas attīrīšanu un tonizēšanu, lai:

 • atbrīvotu ādu no netīrumiem, sviedriem, sebuma un dekoratīvās kosmētikas, nepadarot ādu sausu;
 • sagatavotu ādu sejas kopšanas procedūrām. Sejas kopšanas produktu vērtīgās sastāvdaļas vislabāk tiek uzsūktas ādā, ja tos klāj uz attīrītas ādas.

Attīrīšana ir īpaši svarīga ādai ar noslieci uz akni, jo tīrīšana palīdz ādai saglabāt dabisko veselīgo līdzsvaru un veicina dabisku atjaunošanās procesu.

Kā attīrīt un tonizēt

Rūpīgas attīrīšanas procedūrā ir divi galvenie soļi: tīrīšanas pieniņš vai gels, kam seko toniks. Ja lietojat acu dekoratīvo kosmētiku, ieteicams pievienot atsevišķu acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli kā trešo soli attīrīšanas procedūrā.

 

Sieviete ar vates tamponu noņem acu dekoratīvo kosmētiku.

Acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzeklis
Lai maigi noņemtu dekoratīvo kosmētiku no skropstām un jutīgās zonas ap acīm. Acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli vislabāk klāt ar vates tamponu, maigi notīrot zonu ap acīm.

Sieviete klāj uz sejas attīrīšanas gelu.

Attīrīšanas pieniņš vai gels

Izvēlieties tādu attīrīšanas līdzekli, kas ir piemērots jūsu ādas tipam. Attīrīšanas pieniņš vislabāk ir piemērots ādai ar noslieci uz sausu ādas tipu. Normālai, kombinētai vai taukainai ādai Eucerin iesaka izmantot gela attīrīšanas līdzekli.

Sieviete ar vates tamponu klāj toniku uz sejas.

Toniks

Tonizēšana notīra visas atlikušās attīrīšanas līdzekļa pēdas un atsvaidzina ādu, vienlaikus atjaunojot dabisku pH līmeni. Toniks ir jāklāj ar vates tamponu, maigi attīrot seju.

 • Gela attīrīšanas līdzekļi ir rūpīgi jānoskalo no ādas ar remdenu ūdeni. Nelietojiet pārāk karstu ūdeni, īpaši jutīgai ādai, jo ārkārtējas temperatūras var veicināt kairinājumu.
 • Attīrīšanas pieniņi ir jāklāj un jānoņem ar vates tamponu, nelietojot ūdeni. Tomēr, ja vēlaties, varat maigi notīrīt pieniņu ar remdenu ūdeni.
 • Trīs vienā produkti piedāvā ērtu attīrīšanas līdzekļa, tonika un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekļa apvienojumu. Tomēr vislabākie rezultāti vienmēr iegūstami, izmantojot atsevišķu attīrīšanas, tonizēšanas un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli. Attīrīšanas līdzekļi trīs vienā ir jālieto, ar vates tamponu maigi tīrot seju un acu zonu.

Kā izvēlēties piemērotu attīrīšanas līdzekli un toniku

Tikai ūdens vien seju neattīrīs. Jāizmanto virsmaktīvas vielas (attīrīšanas līdzeklis, kas šķīst gan ūdenī, gan taukos), lai piesaistītu netīrumus un maigi tos notīrītu no ādas. Svarīgi izraudzīties tādus produktus, kas ir maigi ādai. Bieža mazgāšana ar parastajām ziepēm vai agresīvām virsmaktīvām vielām var vājināt ādas barjerfunkciju:

 • mainot pH līmeni no tā dabiski nedaudz skābā stāvokļa, kas ir līmenī no 5,4 līdz 5,9, uz neitrālu vai pat sārmainu pH līmeni, mazinot ādas spēju cīnīties pret baktērijām
 • sagraujot proteīnus ragvielas slānī (ādas virsējā slānī)
 • noņemot ādu aizsargājošos lipīdus (taukus, kas epidermā satur šūnas kopā)
Sieviete tīra ar ūdeni seju.
Attīrīšana ir pirmais solis ādas kopšanas procedūrā: attīrīta āda efektīvāk absorbē kopšanas produktu aktīvās sastāvdaļas.

Kad ādas barjerfunkcija ir vājināta, tās jutīgums palielinās, un tai ir lielāka nosliece uz sausumu un kairinājumu.

Lasiet vairāk par ādas struktūru.

Attīrīšanas līdzekļi

Izvēlieties tādu attīrīšanas līdzekli, kas:

Izvēloties starp pieniņu un gelu, jāievēro pamatnosacījums — jo sausāka ir āda, jo ieteicamāk lietot attīrīšanas pieniņu. Tas neiedarbojas uz ādas lipīdiem, un āda saglabā līdzsvaru. Attīrīšanas geli ir lieliski piemēroti normālai un kombinētai ādai.

Toniki

Eucerin iesaka lielākajai daļai ādas tipu izraudzīties spirtu nesaturošus tonikus. Tonikiem uz spirta bāzes ir atvēsinoša iedarbība, taču tie var attīrīt no ādas dabiskos lipīdus. Āda, cenšoties aizstāt zudušos lipīdus, pēc tam var saražot tos pārāk daudz. Spirts sausu ādu var padarīt vēl sausāku, taču cilvēkiem ar taukainu vai kombinētu ādu spirtu saturošs toniks var palīdzēt regulēt pārmērīgu taukainumu, noņemot sebumu.

Trīs vienā produkti

Trīs vienā produkti, kas zināmi arī kā micelārie attīrīšanas līdzekļi, piedāvā tīrīšanu, tonizēšanu un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanu, izmantojot vienu produktu. Ūdenī suspendētas tauku molekulas ātri un maigi atbrīvo ādu no netīrumiem un acu dekoratīvās kosmētikas. Micelārie attīrīšanas līdzekļi piedāvā ērtu alternatīvu trīs atsevišķu produktu vietā.

Attīrīšanas līdzekļu Eucerin DermatoCLEAN klāsts ietver gelu, pieniņu, toniku un acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli un trīs vienā produktu. Visi šā klāsta produkti ir pārbaudīti un atzīti par piemērotiem jutīgai ādai, un klāstā ir produkti visiem ādas tipiem.

Eucerin DermoPURIFYER produktu klāsts ir īpaši izstrādāts ādai ar noslieci uz akni. Hiperjutīgai un hiperreaģējošai ādai Eucerin iesaka lietot krēmu Eucerin Re-Balance Soothing Cleansing Cream. Ādai ar noslieci uz apsārtumu izmēģiniet gelu Eucerin ANTI-REDNESS Soothing Cleansing Gel.

Sieviete klāj attīrīšanas pieniņu uz sejas.
Krēmveida attīrīšanas līdzeklis baro sausu ādu un palīdz tai saglabāt dabisku mitruma līdzsvaru.
Sieviete ar vates tamponu klāj toniku uz sejas.
Tonizēšana noņem jebkuras tīrīšanas līdzekļa pēdas un atsvaidzina ādu.
SEJAS KOPŠANA

VISS PAR SEJAS KOPŠANAS PROCEDŪRU

Kādēļ rūpēties?

Kopšanas produktiem ir jāmitrina un jāuzlabo āda. Mitrināšana ne tikai palielina ūdens sastāvu ādā – tā arī aizsargā ādu un veicina nemanāmu ādas lobīšanos (procesu, ar kuru āda atbrīvojas no mirušajām šūnām), padarot ādu gludu, mīkstu un patīkamu. Daudzi kopšanas produkti ir paredzēti, lai palīdzētu atsevišķu ādas problēmu novēršanā.

Noteiktas ādas problēmas, tādas kā novecošana, hiperpigmentācija un akne, var efektīvi mazināt ar speciāliem kopšanas produktiem, kas satur augstu aktīvo sastāvdaļu koncentrāciju.  Šie speciālie kopšanas produkti bieži ir koncentrāta vai seruma veidā.

Sieviete klāj koncentrātu uz pieres.

Speciāli kopšanas līdzekļi 

Tā kā speciālie kopšanas produkti satur visaktīvākās sastāvdaļas ādas kopšanas procedūrā, tie ir jāklāj uz tikko attīrītas ādas un pirms dienas vai nakts krēma uzklāšanas, lai nodrošinātu to maksimāli efektīvu absorbēšanu un dziļu iesūkšanos ādā.

Sieviete klāj kopšanas līdzekli uz vaigiem.

Dienas vai nakts kopšanas līdzekļi

Mitrinoši dienas vai nakts krēmi ir jālieto, lai mitrinātu un atjaunotu sejas ādu, kā arī nodrošinātu ādai aktīvās sastāvdaļas, kas paredzētas noteiktām iespējamām ādas problēmām.

Sieviete klāj acu krēmu

Acu kopšanas līdzekļi

Acu kopšanas produkti ir jāklāj uzmanīgi, turklāt pēc dienas vai nakts kopšanas produkta klāšanas, ar maigiem pirkstu pieskārieniem iemasējot krēmu jutīgajā acu zonā.

 • Dermatologa parakstīti vietēji lietojami preparāti, kas paredzēti tādu stāvokļu kā akne vai atopiskais dermatīts novēršanai, ir jāklāj tādā pašā veidā kā speciālie kopšanas produkti: vienmēr pirmie uz maigi attīrītas ādas pirms dienas vai nakts krēma lietošanas. Speciālajiem kopšanas līdzekļiem vispirms pāris minūtes ir jāļauj iesūkties ādā, un tikai pēc tam var klāt dienas vai nakts kopšanas produktu.
 • Ja lietojat speciālu kopšanas produktu, tam vispirms pāris minūtes ir jāļauj iesūkties ādā, un tikai pēc tam var klāt dienas vai nakts krēmu. Ja ādai nav nepieciešams speciāls kopšanas produkts, dienas vai nakts krēms ir jāklāj tieši uz rūpīgi attīrītas sejas.

Kā izvēlēties piemērotu kopšanas produktu

Kopšanas produktiem ir jāatbilst noteiktam ādas tipam, un tiem ir jābūt paredzētiem konkrētajām iespējamajām ādas problēmām. Ādas kopšanas produkta izvēli var pielāgot arī sezonai (piemēram, siltos laikapstākļos daudzi cilvēki priekšroku dod vieglākiem šķidriem produktiem, bet aukstos ziemas mēnešos izvēlas bagātīgāku krēmu).

Uzziniet vairāk par ādas tipiem un problēmām un veiciet mūsu ādas testu, kas jums palīdzēs noteikt savu ādas tipu. Ja vēlaties konsultēties par to, kā novērst noteiktas ādas problēmas, konsultējieties ar dermatologu.

Lasiet vairāk par Eucerin kopšanas produktiem noteiktam ādas tipam: sausa āda, jutīga āda, āda ar noslieci uz apsārtumu, akne, novecojoša āda, hiperjutīga āda vai atopiskais dermatīts uz sejas vai uz ķermeņa.

Dienas un nakts kopšanas līdzekļi
Daudzus kopšanas produktus var lietot gan no rīta, gan vakarā. Citi ir izstrādāti noteiktai lietošanai dienā vai pa nakti:

 • no rīta: daži mitrinošie līdzekļi satur saules aizsardzības faktoru (SPF). Tādēļ tie ir piemēroti lietošanai dienā, bet nav lietojami vakarā. Citi kopšanas produkti, kas satur pigmentus (piemēram, daži produkti, kas paredzēti ādai ar apsārtumu vai akni), arī ir jālieto tikai dienā.
 • vakarā: āda atjaunojas naktī. Nakts krēmi gan mitrina ādu, gan arī satur sastāvdaļas, kas stimulē šūnu reģenerācijas procesu. Tie nesatur ne SPF, ne pigmentus.

Kopšanas līdzekļi ādai ap acīm
Maigā āda ap acīm ir īpaši plāna un jutīga, līdz ar to tā ir vārīgāka nekā pārējā sejas āda. Tādēļ šai sejas zonai ir piemēroti īpaši izstrādāti acu kopšanas produkti. Acu krēmi ir jāklāj uzmanīgi.

Lai gūtu vairāk ieteikumu par ādas kopšanu un uzzinātu dažus izplatītākos ar ādas kopšanu saistītos mītus, dodieties uz sadaļu ieteikumi veselīgai ādai un mīti par ādu.

Sieviete klāj kopšanas krēmu uz vaiga.
Uzklājiet nelielu daudzumu dienas vai nakts krēma uz pirkstu galiem un maigi iemasējiet ādā.
Sieviete klāj acu krēmu.
Smalkajai ādai ap acīm ir nepieciešama īpaša aprūpe.
AIZSARDZĪBA

VISS PAR SEJAS AIZSARDZĪBU PRET SAULI

Kādēļ aizsargāt?

Efektīva aizsardzība pret sauli ir būtiska, lai uzturētu ādu veselu, un par to vienmēr ir jāpadomā, veicot ikdienas sejas aprūpes procedūru. Tas ir īpaši svarīgi, ja āda ir jutīga vai, piemēram, ar noslieci uz akni, kas arī padara ādu jutīgāku pret saules radītu bojājumu. Dažas minūtes dienā, kas pavadītas saulē, palīdz organismam ražot veselīgo vitamīnu D, taču bieži seja UV starojumam ir pakļauta vairākas stundas dienā. Pārmērīga UV starojuma iedarbība ir galvenais ādas priekšlaicīgas novecošanas cēlonis. Šī iemesla dēļ gadījumā, ja āda tiek pakļauta saulei, tā ir jāaizsargā ar krēmu aizsardzībai no saules.

Lasiet vairāk par UV starojumu un aizsardzību no saules un to, kā saule ietekmē sejas ādu.

Kā aizsargāt

Vairāki dienas krēmi jau ietver saules aizsardzības faktoru — parasti SPF 15 —, taču daudzos gadījumos ādai būs nepieciešams augstāks saules aizsardzības faktors (SPF), kuru var lietot papildus ierastajam SPF dienas krēmam vai tā vietā.

Produkti, kas satur SPF, rīta ādas kopšanas procedūras laikā ir jāklāj pēdējie.

Sieviete klāj aizsarglīdzekli pret sauli uz vaigiem.
Aizsargājiet ādu no kaitīgā UV starojuma, kas var veicināt ādas priekšlaicīgu novecošanu.

Kā izvēlēties piemērotu produktu aizsardzībai pret sauli

Izvēloties savai ādai piemērotu aizsarglīdzekli pret sauli, ir jāņem vērā vairāki faktori:

 • ādas krāsa (piem., vai jūsu āda ir tumša vai gaiša? Gaiša āda ir jutīgāka pret UV starojumu nekā tumšāka āda)
 • ādas problēmas
 • sezona
 • iedarbības līmenis (atkarībā no klimata zonas, kurā atrodaties)
 • iedarbības ilgums

Vai jutīgai ādai ir nepieciešama īpaša aprūpe, aizsargājot to no saules?

Jā. Jutīga āda īpaši reaģē uz saules stariem, tādēļ tā ir ļoti uzņēmīga pret saules radītu bojājumu. Īpaši svarīgi ir aizsargāt jutīgu ādu no saules bīstamā UVA un UVB starojuma iedarbības. Tāpat kā jutīgai ādai izstrādātie produkti, arī pielāgotie saules aizsarglīdzekļi ir izstrādāti kā ļoti labi panesami un atbilst augstākajiem zinātniskajiem standartiem attiecībā uz UVA/UVB filtriem.

Kāpēc sejas kopšanu ar saules aizsarglīdzekļiem vajadzētu iekļaut dienas kārtībā?

Tā kā seja ir vairāk pakļauta kaitīgajam UV starojumam, sejas āda ir uzņēmīgāka pret saules radītu bojājumu nekā ķermeņa āda. Lai izvairītos no šūnu DNS bojājuma, fotonovecošanas un pigmentācijas traucējumiem, ir svarīgi sejas ādu aizsargāt vienmēr, kad tā ir pakļauta saulei — pat mākoņainā laikā.

 

Vai ir nepieciešams atsevišķs dienas krēms un SPF līdzeklis?

Dažiem ādas tipiem, kā arī gadījumā, ja vajadzīgs augstāks SPF līmenis, dienas krēmu aizstās īpaši izstrādāts produkts aizsardzībai pret sauli. Sausai ādai joprojām ieteicams lietot dienas krēmu, procedūras beigās uz tā klājot līdzekli aizsardzībai pret sauli. Izvēli vienmēr ietekmēs konkrētā cilvēka dzīvesveids, personiskā izvēle un tas, kā āda reaģē uz tādu vides faktoru kā mitrums. Augstākais lietotais SPF līmenis nosaka aizsardzības pakāpi (proti, ja dienas krēmam ar SPF 15 jūs uzklāsiet produktu aizsardzībai no saules ar SPF 30, kopējā aizsardzības pakāpe būs SPF 30).

Vairāk par to, kurus produktus un SPF līdzekļus Eucerin iesaka noteiktam ādas tipam un stāvoklim, kā arī par to, kādu SPF līmeni jums vajag, lasiet sadaļā ieteicamā aizsardzība no saules.

Vai sejas maskas ir ieteicams lietot?

Jā, sejas maskas ir īpaši ieteicamas, lai atjaunotu sausu un dehidrētu ādu. Eucerin iesaka lietot savu ierasto nakts krēmu, to uzklājot uz sejas, kakla un dekoltē zonas nedaudz vairāk, nekā parasti. Nakts krēms ir bagātīgāks par dienas krēmu un satur atjaunojošas aktīvās vielas, tādas kā pantenols, turklāt tas nesatur SPF vai pigmentus.

 

Kas ir jāņem vērā, lietojot dekoratīvo kosmētiku, ja ir atopiska ādas slimība?

Jautājiet dermatologam vai farmaceitam, kurus aromātu vai biežāk izplatītos alergēnus nesaturošus ekzēmas pacientiem izmēģinātus produktus tie ieteiktu. Ja jums ir akne, vienmēr lietojiet produktus taukainai vai kombinētai ādai, kas neaizsprosto poras.

 

Eucerin jaunumi epastā

Lai saņemtu Eucerin jaunumus savā e-pastā, lūdzu, aizpildiet Eucerin e-pastu abonēšanas formu.

 • Izmēģini mūsu jaunumus
 • Piedalies eksluzīvajās loterijās
 • Saņemiet jaunāko informāciju un padomus