Apskati loterijas rezultātus!

Novecošanās pazīmes – Ādas blīvuma samazināšanās

5 min lasīšanas laiks
Parādīt vairāk

Ādas vispārējās novecošanās process ādas izskatu un sajūtas sāk ietekmēt no aptuveni 25 gadu vecuma. Sākot ar šo vecumu, pamazām palēninās to mehānismu darbība, kas nodrošina optimālu ādas veselības stāvokli, un organismā mazāk izdalās vielas, kas piešķir ādai jauneklīgu izskatu, tāpēc parādās pirmās novecošanās pazīmes. Ādas blīvuma samazināšanās ir viena no novecošanās pazīmēm, tāpat kā ādas apjoma samazināšanās un grumbu veidošanās. Ādas vispārējo novecošanos izraisa divējādi faktori. Iekšējie faktori ir iepriekšnoteikti, tie ir atkarīgi no mūsu ģenētiskā mantojuma un hronoloģiskā vecuma, un tos nav iespējams ietekmēt. Turpretī ārējos faktorus, kas ir saistīti ar mūsu dzīvesveidu, mēs varam ietekmēt sev par labu, izmantojot holistisku pieeju ādas novecošanās profilaksei.

Pazīmes Un Simptomi

Ādas vispārējās novecošanās process notiek visos ādas slāņos.

Āda sastāv no vairākiem slāņiem. Ādas virsējais slānis ir epiderma. Katrs ādas slānis noveco citādi.

Epidermas slāņi

 • Pārmaiņas: šūnas atjaunojas lēnāk, samazinās saražoto lipīdu daudzums.
 • Ārējās pazīmes: āda kļūst sausāka un raupjāka, parādās sīkas krunciņas un grumbas. Āda ir jutīgāka pret UV starojumu, sliktāk dzīst un ir uzņēmīgāka pret infekcijām.

Dermas slāņi

 • Pārmaiņas: kolagēna daudzums katru gadu samazinās par 1%. Pazeminās elastīna līmenis. Pasliktinās ādas apasiņošana.
 • Ārējās pazīmes: āda zaudē elastību un ir vieglāk ievainojama. Ātrāk veidojas grumbas. Samazinās ādas blīvums. Āda pamazām zaudē veselīgo sārtumu un mirdzumu, kas ir raksturīgs jaunai ādai.

Hipodermas slāņi 

 • Pārmaiņas: samazinās gan lipīdu šūnu skaits, gan to lielums.
 • Ārējās pazīmes: samazinās ādas apjoms, veidojas dziļākas grumbas, iekrīt vaigi. Brūces sliktāk dzīst.

Pazīmes, kas liecina par ādas blīvuma samazināšanos

Samazinoties ādas blīvumam, āda zaudē elastību.

Ādas blīvuma samazināšanās parasti skar sievietes menopauzes vecumā un pēc menopauzes iestāšanās. Šajā dzīves posmā ādā notiek būtiskas pārmaiņas un tā ir jākopj īpaši rūpīgi. Parasti āda šajā vecumā vairs nav tik elastīga kā agrāk. Bieži veidojas dziļākas grumbas, un āda pamazām zaudē mirdzumu.

Trīs galvenās ārējās pazīmes, kas liecina par ādas blīvuma samazināšanos

 • Plānāka āda. Sejas āda zaudē elastību un sāk atslābt.
 • Dziļākas grumbas. Tā kā āda vairs nespēj saglabāt līdzšinējo formu un sejas kontūras, grumbas kļūst dziļākas.
 • Parasti āda kļūst bālāka un blāvāka.

Cēloņi Un Izraisošie Faktori

Kāpēc samazinās ādas blīvums?

Ādas blīvuma samazināšanās ir ādas vispārējās novecošanās neatņemama sastāvdaļa, un savā ziņā no tās nav iespējams izvairīties. Šo procesu vismaz daļēji izraisa iekšējie faktori, piemēram, hormonālās izmaiņas, ādas hronoloģiskā novecošanās un tās ietekme uz ādas struktūru.

Jaunā ādā biezas, garas papillas efektīvi apgādā ādas virsējo slāni ar barības vielām, mitrumu un skābekli.
Nobriedušā ādā papillas vairs neatrodas tik tuvu viena otrai un to skaits ir mazāks. Ādas virsējā slāņa apgāde vairs nav tik efektīva, un āda zaudē elastību un mirdzumu.

Mums novecojot, mainās audi, kas saista ādas virsējo un vidējo slāni, proti, epidermu un dermu. Šos saistaudus veido papillas. Katras papillas centrā atrodas asinsvads, pa kuru ādas virsējais slānis saņem nepieciešamās barības vielas, mitrumu un skābekli. Jaunā ādā papillas atrodas tuvu viena otrai un sniedzas dziļāk. Tāpēc jauna āda ir biezāka un gludāka.

Mums novecojot, papillas vairs nesniedzas tik dziļi un to skaits samazinās. Tāpēc āda zaudē elastību un veidojas grumbas.

Ar laiku palēninās kolagēna un elastīna sintēze, proti, samazinās to vielu daudzums, kas padara ādu elastīgu.

Tāpēc daudz ātrāk veidojas grumbas. Visbeidzot, mums novecojot, palēninās ādas virsējā slāņa apgāde ar barības vielām un skābekli. Tāpēc ādas tonis kļūst bālāks un blāvāks.

Runājot par ādas blīvuma samazināšanos un par to, ka āda zaudē mirdzumu un kļūst blāvāka, ir jāņem vērā vēl daži iekšēji un ārēji faktori.

Pazeminoties estrogēna līmenim, var biežāk rasties iekaisumi un saasināties tādas ādas slimības kā rozācija.
Saules iedarbība būtiski paātrina novecošanās procesu.

Hormonālās izmaiņas

Samazinoties hormonālajai aktivitātei, palēninās arī vairāki ādā notiekošie procesi. Viens no tiem ir saistaudu veidošanās. Tas nozīmē, ka pēc menopauzes organismā mazāk izdalās vielas, kas padara jaunu ādu biezāku, blīvāku un gludāku. Tas ietver hialuronskābi, kolagēnu un elastīnu. Tāpēc redzami un jūtami samazinās ādas stingrība.

Saules iedarbība

Oksidatīvā stresa galvenais cēlonis – saules iedarbība – novājina ādas struktūru un saasina ar ādas novecošanos saistītās problēmas. Tāpēc ādas blīvuma samazināšanās un ādas blāvums kļūst vēl pamanāmāks. Vienlaikus ādas tonis var kļūt nevienmērīgāks, var parādīties pigmentācijas plankumi, un āda var kļūt sausāka. Ādas aizsargāšana no kaitīgā UV starojuma, katru dienu lietojot piemērotus līdzekļus ar SPF, palēninās šo procesu un palīdzēs novērst grumbu veidošanos un ādas apjoma samazināšanos.

Smēķēšana

Cigaretes satur ķīmiskas vielas, kas rada oksidatīvo stresu un tādējādi paātrina kolagēna un elastīna noārdīšanos. Smēķēšana paātrina visus ar ādas novecošanos saistītos procesus, tostarp grumbu veidošanos un ādas apjoma samazināšanos.

Risinājumi

Kā atjaunot ādas blīvumu un mirdzumu?

Ādas blīvuma samazināšanos var palēnināt, izmantojot ādas kopšanas līdzekļus vienus pašus vai kopā ar invazīvākām procedūrām.

Ādas kopšanas līdzekļi, kas palīdz atjaunot ādas blīvumu un mirdzumu, var saturēt turpmāk norādītās aktīvās sastāvdaļas.

Aktīvās sastāvdaļas

Tādu līdzekļu lietošana, kas satur aktīvās sastāvdaļas, piemēram, antioksidantus, arktīnu un čemurziežu dzimtas augu peptīdus, var uzlabot ādas aizsargspējas un palēnināt novecošanās procesu.
Lai sasniegtu optimālu un pamanāmu rezultātu, ir ieteicams izmantot visus Eucerin DermoDENSIFYER sērijas līdzekļus.

 • Antioksidanti

Ādas vispārējo novecošanos vismaz daļēji izraisa oksidatīvais stress, tāpēc antioksidantu lokāla lietošana var uzlabot ādas aizsargspējas. Antioksidantu lietošana var palēnināt procesus, kuru dēļ samazinās ādas blīvums, āda zaudē mirdzumu un parādās citas novecošanās pazīmes, piemēram, samazinās ādas apjoms un veidojas grumbas.

 • Arktīns

Arktīns ir diždadža augļu ekstrakts, kas veicina ādas šūnu atjaunošanos un palīdz padarīt stingrāku nobriedušu ādu, kas ir kļuvusi plānāka novecošanās un hormonālo izmaiņu dēļ. Arktīns ir viena no Eucerin DermoDENSIFYER sērijas galvenajām sastāvdaļām.

 • Čemurziežu dzimtas (Apiaceae) augu peptīdi

Peptīdi veicina nobriedušas ādas atjaunošanos, paātrinot procesus, kas nostiprina ādas struktūru, lai āda būtu elastīgāka un stingrāka. Čemurziežu dzimtas augu peptīdi ir viena no Eucerin DermoDENSIFYER sērijas sastāvdaļām.

Invazīvas procedūras

Šīs procedūras drīkst veikt tikai kvalificēti speciālisti tam piemērotos klīniskos apstākļos.

Ķīmiskās eksfoliācijas (please replace with "Ķīmiskā pīlinga") mērķis ir uzlabot ādas tekstūru, atbrīvojot to no bojātajiem slāņiem.
Ādas atjaunošana, izmantojot lāzeru, arī atbrīvo ādu no bojātajiem slāņiem un vienlaikus stimulē jaunu kolagēna šķiedru veidošanos.

Ķīmiskā eksfoliācija (please replace with "Ķīmiskais pīlings") 

Ādas eksfoliācija (please replace with "pīlings") ar glikolskābi vai pienskābi tiek veikta (please replace with "veikts") tādēļ, lai izlīdzinātu un uzlabotu ādas tekstūru, atbrīvojot to no bojātiem virsējiem slāņiem. Eksfoliācija (please replace with "Pīlings") var palielināt ādas biezumu un blīvumu, jo tā (please replace with "tas") veicina kolagēna sintēzi. Eksfoliācija (please replace with "Pīlings") padara ādu jutīgu un viegli ievainojamu, tāpēc ir ļoti ieteicams lietot saules aizsardzības līdzekli ar atbilstošu SPF, piemēram, Eucerin sauļošanās fluīdu ar SPF 50+.

Ādas atjaunošana, izmantojot lāzeru

Izmantojot lāzeru, tiek nolobīti sejas ādas virsējie slāņi un stimulēta jaunu kolagēna šķiedru veidošanās. Ādai dzīstot, tā kļūst biezāka un blīvāka. Tomēr pēc apstrādes āda ir īpaši pakļauta vides faktoru iedarbībai, tāpēc ir ļoti svarīgi lietot saules aizsardzības līdzekli ar SPF, piemēram, Eucerin sauļošanās fluīdu ar SPF 50+.

Procesus, kuru dēļ samazinās ādas blīvums un āda zaudē mirdzumu, var palēnināt, izmantojot holistisku pieeju ādas novecošanās profilaksei.