Novecošanas pazīmes – Elastīguma zudums un dziļas grumbas

7 min lasīšanas laiks
Parādīt vairāk

No aptuveni 25 gadu vecuma sākas vispārējas ādas novecošanas process, ietekmējot to, kā mūsu āda izskatās un kā jūtas. Pirmās parasti parādās smalkas līnijas, pēc tam arī grumbas. Laika gaitā mēs piedzīvojam ādas apjoma zudumu un arī elastīguma zudumu. Ādas tvirtums un mirdzums samazinās, un grumbas padziļinās.

Ādas novecošana ir dabisks process, un lielu daļu šā procesa nosaka faktori, kurus mēs nevaram kontrolēt (piemēram, mūsu ģenētika). Tomēr nozīme ir arī ārējiem faktoriem, un daudzus no tiem mēs varam ietekmēt pozitīvi. Noteikta dzīvesveida izvēle (piemēram, cik mēs pakļaujam ādu saules iedarbībai, kādu diētu izvēlamies) var paātrināt ādas novecošanu un veicināt ādas priekšlaicīgu novecošanu. Pieņemot saprātīgus lēmumus un nodrošinot ādai nepieciešamo aizsardzību, varam palīdzēt tai izskatīties un justies jaunākai ilgāk.

Pazīmes Un Simptomi

Om du genomgått laserterapi för att behandla rosacea eller hyperpigmentering rekommenderar vi också att du, när huden är helt återställd, vårdar huden med en mild men effektiv daglig rutin med produkter som stöttar din huds speciella behov och förlänger behandlingens effekt. Prova Eucerin UltraSensitive och AntiRedness-serien för rosaceabenägen hud och Eucerin Anti-Pigment-serien för hud som lätt får hyperpigmentering. Vi rekommenderar också att du använder pålitliga solskyddsprodukter varje dag för att förhindra att symtomen återkommer.

Jaunas ādas grafisks atspoguļojums

Tvirtuma zudums un dziļas grumbas

Jaunai ādai dermas audi ir stingri, un tā tiek bagātīgi nodrošināta ar kolagēnu un elastīnu – kopā tie palīdz ādu saglabāt tvirtu un gludu. Novecojot kolagēna un elastīna līmenis krītas (kolagēns – par 1 % gadā). Tas izmaina dermas audu izkārtojumu, liekot tai zaudēt tvirtumu. Tā vairs nav tik stingra, un grumbas padziļinās.

Cits būtisks faktors, kas ietekmē tvirtuma zudumu un grumbu padziļināšanos, ir hialuronskābes ražošanas samazināšanās. Jauna āda to ražo dabiskā veidā, un tā aptver šūnas, palīdzot tām piesaistīt ūdeni. Novecojot hialuronskābes ražošana samazinās, āda kļūst sausāka un zaudē pilnīgumu un tvirtumu.

Novecojošai ādai trūkst elastīguma, mirdzuma, enerģijas, un tajā ir redzamas grumbas. (shematisks attēls)

Mirdzuma zudums

Kad mēs novecojam, mikrocirkulācija dermas slāņos samazinās, un barības vielu un skābekļa piegāde ādas virsmai vairs nav tik efektīva. Tas veicina jauneklīgas ādas pievilcīgā sārtā mirdzuma pakāpenisku zudumu.


Kā āda zaudē elastīgumu un tvirtumu un kā iegūst vairāk grumbu?

Ādai novecojot, tās struktūra mainās. Elastīgums, tvirtums un mirdzums mazinās, un grumbu skaits pieaug. Elastīguma zudums, ko papildina dziļu grumbu veidošanās, ir galvenā novecošanas problēma sievietēm, kuru āda noveco.

 

Iemesli Un Veicinātāji

Kāpēc ar ādu notiek šādi procesi?

Tvirtuma zudums un grumbu padziļināšanās zināmā mērā ir neizbēgama ādas novecošanas procesa daļa. Ādas novecošana ir dabisks process, ko lielā mērā izraisa iekšēji faktori, kurus mēs nevaram ietekmēt. Tomēr ir vairāki ārēji faktori, kuriem ir būtiska ietekme uz ādas novecošanu, un daudzus no tiem mēs varam veicināt, lai novērstu ādas priekšlaicīgu novecošanu.

Iekšēji cēloņi

Mūsu bioloģiskais vecums nosaka strukturālas izmaiņas ādā un šūnu funkciju efektivitātē, un šūnu funkcijas ar katru nākamo gadu palēninās.

Ādai novecojot, tai ir nepieciešama īpaša aprūpe.

Hormonālās izmaiņas

Hormoni ādā darbojas kā ziņneši, stimulējot tādu vielu ražošanu kā kolagēns, kas jaunai ādai piešķir tvirtu struktūru un gludu tekstūru. Menopauzes laikā hormonu aktivitāte palēninās, un kolagēna līmenis krītas.

Ārēji iemesli

Oksidatīvo stresu, kas veicina ādas priekšlaicīgu novecošanu, paātrina un veicina dažādi dzīvesveida faktori.

Saule var vājināt ādas struktūru un paātrināt ādas novecošanu.

Saule

Pārāk spēcīga saules iedarbība, ko papildina nepiemērota vai nepietiekama aizsardzība no saules, veido vairāk nekā 80 % no priekšlaicīgas ādas novecošanas.

UVA un UVB starojums var izraisīt īslaicīgu un ilgstošu saules veicinātu bojājumu. UVB starojums iespiežas augšējā ādas slānī (epidermā) un var radīt saules apdegumu, kā arī tiešu DNA bojājumu. UVA starojums iekļūst dziļi nākamajā ādas slāni (dermā) un veicina brīvo radikāļu veidošanos. Tie var izraisīt netiešu DNA bojājumu un tā rezultātā – vājinātu šūnu aktivitāti, priekšlaicīgu ādas novecošanu un paātrinātu redzamo novecošanas pazīmju veidošanos: grumbas, ādas apjoma zudumu, elastības zudumu, grumbu padziļināšanos.

Turklāt pārmērīgs kaitīgais UV starojums veicina nevienmērīgu pigmentāciju un ļaunākajos gadījumos pat izraisa ādas vēzi. Vairāk par UVA un UVB starojuma ietekmi lasiet šeit.


Piesārņojums

Piesārņojums veicina brīvo radikāļu atbrīvošanu un paātrina oksidatīvo stresu ādā.

Smēķēšana

Tabakas dūmi ir galvenais ādu bojājošo brīvo radikāļu avots. Smēķēšana vājina ādu un veicina grumbu veidošanos:

    bojājot ādas mikrocirkulācijas sistēmu un samazinot skābekļa un barības vielu piegādi, kā arī
    bojājot kolagēnu un elastīnu – šķiedras, kas piešķir ādai tvirtumu un elastību.

Diēta

Noteikti pārtikas produkti, galvenokārt augļi un dārzeņi, ir bagāti ar antioksidantiem un var palīdzēt novērst priekšlaicīgu novecošanu un palēnināt ādas vispārēju novecošanu.

Nepietiekams miegs

Lai āda reģenerētos un atjaunotos, ir nepieciešams miegs.

Kā stiprināt ādu, mazināt dziļās grumbas un uzlabot mirdzumu

Jebkura veselīga āda ar laiku noveco, taču noteiktas aktīvās sastāvdaļas kombinācijā ar pārdomātu vispārējo dzīvesveidu ir apliecinājušas spēju stiprināt ādu, mazināt dziļās grumbas un uzlabot ādas mirdzumu.

 

Aktīvās sastāvdaļas

Ādas kopšanas produktu sastāvs var stiprināt ādu, padarīt grumbas mazāk pamanāmas un uzlabot ādas mirdzumu.
Produkti, kuru sastāvā ir antioksidanti, palīdz aizsargāt ādu no oksidatīvā stresa.

Meklējiet tādus produktus, kuru sastāvā ir tālāk norādītās sastāvdaļas.

Arktīns
Arktīns ir dabiskas izcelsmes aktīva viela, ko iegūst no diždadža augļiem. Tas veicina vājinātu saistaudu atjaunošanos šūnu sieniņās. Arktīns arī paātrina kolagēna atjaunošanās procesu ādas šūnās – tas novecojot būtiski palēninās. Tā ir galvenā sastāvdaļa Eucerin ELASTICITY+FILLER dienas un nakts kopšanas produktos un uzlabo novecojošas ādas elastīgumu un tvirtumu, kā arī samazina dziļo grumbu veidošanos.
 
Silimarīns
Silimarīnu iegūst no īstā mārdadža augļiem. Tas ir labi pazīstams kā spēcīgs antioksidants, kas pasargā kolagēnu un elastīnu no oksidatīvā stresa. Eucerin pētniecības centrs ir atklājis un apstiprinājis, ka silimarīns arī aktivizē ādas mikrocirkulācijas sistēmu šūnu līmenī. Tā ir vēl viena pamatsastāvdaļa Eucerin ELASTICITY+FILLER dienas un nakts kopšanas produktos.

Hialuronskābe

Hialuronskābe ir viela, kas dabiski veidojas ādas šūnās un ir ādas saistaudu daļa. Viena no tās galvenajām funkcijām ir mitruma saglabāšana, un tā ūdenī spēj piesaistīt mitrumu, kura svars 1000–10 000 reižu pārsniedz pašas svaru (proti, no viena līdz desmit litriem). Novecojot izsīkst ādas dabiskā hialuronskābes ražotspēja, sāk veidoties un padziļināties grumbas. Eucerin ELASTICITY+FILLER dienas un nakts kopšanas produkti ietver divus dažādus hialuronskābes veidus, lai efektīvi un mērķtiecīgi mazinātu grumbu dziļumu no iekšpuses.

Argana eļļa

Argana eļļu iegūst no argana koka augļiem. Tā satur līdz 80 % neaizstājamo taukskābju (omega-9 un omega-6), ko mūsu ķermenis izmanto, lai ražotu un atjaunotu šūnu membrānas un stiprinātu ādu, lai tā spētu pildīt savu pamatuzdevumu – aizsargāt ķermeni. Turklāt šī eļļa ir bagāta ar vitamīnu E (tas ir spēcīgs antioksidants). Tā ir pamatsastāvdaļa Eucerin ELASTICITY+FILLER nakts krēmā un Eucerin ELASTICITY+FILLER sejas eļļā un iedarbojas kopā ar citām sastāvdaļām, lai padarītu ādu gludāku un mīkstāku.

Īstā mārdadža eļļa

Īstā mārdadža eļļa bieži tiek iekļauta ādas kopšanas pretnovecošanas produktos. Tā satur linolēnskābi (taukskābi omega-6). Tā ir Eucerin ELASTICITY+FILLER sejas eļļas pamatsastāvdaļa – šī eļļa ir apliecinājusi savu īpašo spēju barot ādu un uzlabot ādas mirdzumu.

Vitamīns E

Vitamīns E (zināms arī kā tokoferols) ir spēcīgs antioksidants, kas aizsargā ādu pret brīvajiem radikāļiem, kuri izraisa oksidatīvo stresu. Šī ir vēl viena Eucerin ELASTICITY+FILLER sejas eļļas aktīvā sastāvdaļa un palīdz uzlabot ādas dabisko elastību.

PAREIZA DZĪVESVEIDA PĀRDOMĀTA IZVĒLE

Veselīga dzīvesveida izvēle ļauj kontrolēt novecošanas procesu un palīdz ādai izskatīties un justies labāk.

 

Rūpējoties par aizsardzību no saules visa gada garumā, varam novērst priekšlaicīgu ādas novecošanu.
Ādas kopšanas produkti, kuru sastāvā ir aktīvās vielas, var stiprināt ādu, padarīt grumbas mazāk pamanāmas un uzlabot ādas mirdzumu.

Aizsardzība pret sauli
Ādas aizsardzība pret UV starojumu ir svarīgākais faktors, lai novērstu priekšlaicīgu ādas novecošanu. Vairāk par to, kā rūpēties par ādu saulē, lasiet sadaļā sejas aizsardzība pret sauli. Eucerin sauļošanās līdzekļu klāsts piedāvā produktu izlasi, kas nodrošina novecojošai ādai nepieciešamo aizsardzību.
 

Ādas kopšana

Pareiza ādas kopšanas procedūra ir būtiska daļa no pārdomātas dzīvesveida izvēles, lai novērstu visas novecojošas ādas pazīmes un parūpētos par to. Ādas aprūpes procedūrā ir jāietver trīs soļi: attīrīšana, kopšana un aizsardzība pret sauli.
Vairāk par pārdomātu pareiza dzīvesveida izvēli veselīgas ādas nodrošināšanai lasiet sadaļā faktori, kas ietekmē ādu,, bet par to, kā rūpēties par sejas ādu, lasiet sadaļā sejas ādas kopšanas procedūra.

Smēķēšana
Atmetot smēķēšanu, ādas izskats uzlabosies. Cigaretēs esošās ķīmiskās vielas un nikotīns palielina kaitīgo brīvo radikāļu daudzumu un var pastiprināt saules iedarbības rezultātu.

Uzturs
Veselīga, līdzsvarota diēta, kurā ir daudz augļu un dārzeņu, nodrošina organismam antioksidantus un vitamīnus, kas tam ir nepieciešami, lai ierobežotu brīvo radikāļu kaitīgo iedarbību uz ādu. Svarīga ir dažādība, taču daži pārtikas produkti ir pazīstami kā īpaši vērtīgi antioksidanti – tādi ir zaļie lapu dārzeņi, oranžie un dzeltenie augļi un dārzeņi (piem., burkāni un aprikozes), mellenes, tomāti, pupas un citi pākšaugi, rieksti un zivis (īpaši lasis).

Miegs
Labs naktsmiegs atvēl ādai laiku, kas vajadzīgs, lai tā atjaunotos un stiprinātu sevi pati.

Saistītie raksti