Sieviete atskatās pār plecu

Ādas kopšana Ķermeņa ādas kopšana

Ķermeņa higiēna un ķermeņa ādas kopšana būtiski ietekmē mūsu vispārējo veselības stāvokli un labsajūtu. Kvalitatīvi ādas kopšanas līdzekļi palīdz attīrīt un kopt ķermeņa ādu un pasargāt to no ārējo faktoru, piemēram, saules starojuma, aukstuma un karstuma, kaitīgās ietekmes. Šos līdzekļus var izmantot arī tālab, lai novērstu iespējamās ādas problēmas un nomierinātu ādu gadījumos, kad ir izjaukts tās dabīgais līdzsvars. Pārdomāts ādas kopšanas režīms palīdz atjaunot ādas dabīgo līdzsvaru un saglabāt ādas labsajūtu un veselīgo izskatu.

ĶERMEŅA ĀDAS KOPŠANA

Ķermeņa ādas kopšana būtībā sastāv no trim posmiem: no ādas attīrīšanas, kopšanas un aizsargāšanas.

Sieviete, kura ir ietinusies dvielī.

Efektīva ādas kopšana sākas ar rūpīgu ādas attīrīšanu. Attīrot ādu, tā tiek atbrīvota no netīrumiem, sebuma, sviedriem un citām vielām, lai āda būtu tīra un veselīga.

Sievietes rokas.

Kopšanas līdzekļi mitrina un atjauno ādu. Lietojiet krēmu vai losjonu, lai pēc attīrīšanas mitrinātu ķermeņa ādu un novērstu konkrētas ādas problēmas (piemēram, ādas sausumu). Kopšanas līdzekļus var izmantot arī atsevišķu ķermeņa daļu kopšanai, piemēram, rokām, kājām, padusēm vai galvas ādai.

Sieviete krūšturī, uzlikusi roku uz kreisā augšdelma.

Aizsardzība pret sauli ir jānodrošina tajās dienās, kad āda ir pakļauta UV starojuma kaitīgajai ietekmei, kas ir galvenais ādas priekšlaicīgas novecošanās iemesls. Ķermeņa āda UV starojumam ir pakļauta retāk nekā sejas āda, tāpēc ikdienā šāda aizsardzība nav nepieciešama, taču attiecīgos gadījumos to noteikti vajadzētu iekļaut ādas kopšanas režīmā.

Plašāku informāciju par to, kā pareizi kopt sejas ādu, atradīsiet lapā par ikdienas sejas kopšanas režīmu.

VISS PAR ĶERMEŅA ĀDAS ATTĪRĪŠANU

Kāpēc āda ir jāattīra?

Attīrīšanas galvenais mērķis ir atbrīvot ādu no netīrumiem un sviedriem, lai tā būtu tīra un veselīga, un novērst nepatīkamo ķermeņa aromātu. Mazgāšanās vannā vai dušā būtiski ietekmē arī mūsu pašsajūtu, uzmundrinot, nomierinot vai sniedzot mums svaiguma sajūtu.

Kā attīrīt ādu?

Mūsdienu sabiedrībā higiēnai tiek pievērsta ļoti liela uzmanība. Apvienojumā ar mūsdienu aktīvo dzīvesveidu tas nozīmē, ka mēs mazgājamies daudz biežāk. Tomēr pārāk bieža mazgāšanās un agresīvu tīrīšanas līdzekļu izmantošana var padarīt ādu sausu un mazināt tās aizsargspējas. Turpmākie ieteikumi par to, kā pareizi attīrīt ādu, palīdzēs rūpēties par ādas veselību. 

 • Samaziniet vannošanās ilgumu un ūdens temperatūru. Ja pārāk ilgi mazgājaties vannā vai dušā un lietojat karstu ūdeni, āda zaudē dabīgās taukvielas.
 • Izvēlieties maigu tīrīšanas līdzekli.
 • Pēc mazgāšanās nevis noberziet ādu ar dvieli, bet to viegli nosusiniet, lai āda saglabātu mitrumu (kopšanas līdzekļi, kuru sastāvā ir eļļa, visefektīvāk iedarbojas tad, ja tos uzklāj uz mitras ādas).
 • Pēc attīrīšanas ieziediet ādu ar mitrinošu krēmu vai losjonu.
Sieviete, kura ir ietinusies dvielī.
Pēc mazgāšanās nevis noberziet ādu ar dvieli, bet to viegli nosusiniet, lai āda saglabātu mitrumu (kopšanas līdzekļi, kuru sastāvā ir eļļa, visefektīvāk iedarbojas tad, ja tos uzklāj uz mitras ādas).

Kā izvēlēties piemērotu tīrīšanas līdzekli?

Izvēlieties dušas želeju vai tīrīšanas līdzekli: 

 • kas ir maigs un nesausina ādu;
 • kura pH līmenis atbilst veselas ādas pH līmenim;
 • kas satur ādas lipīdu slāni atjaunojošas sastāvdaļas. Tas palīdz ne tikai atjaunot ādas lipīdu slāni, bet arī samazināt lipīdu daudzumu, ko āda zaudē attīrīšanas laikā; 
 • kas ir piemērots Jūsu ādas tipam un ādas problēmām;
 • kura iedarbība ir rūpīgi pārbaudīta un kas ideālā gadījumā ir piemērots arī jutīgai ādai.

Ja ādas aizsargspējas ir novājinātas, tā kļūst jutīgāka un uzņēmīgāka pret infekcijām, kā arī palielinās nosliece uz sausumu un alerģiskām reakcijām.

Eucerin piedāvā virkni maigu, bet efektīvu ķermeņa tīrīšanas līdzekļu visiem ādas tipiem. Uzziniet vairāk par Eucerin pH5 dušas želeju un Eucerin AQUAporin ACTIVE atsvaidzinošo dušas želeju.

Sieviete, kura ir ietinusies dvielī.
Izvēlieties tīrīšanas līdzekli, kas ir piemērots Jūsu ādas tipam un ādas problēmām.

VISS PAR ĶERMEŅA ĀDAS KOPŠANU

Kāpēc āda ir jākopj?

Kopšanas līdzekļi mitrina un atjauno ādu, tādējādi novēršot ādas izžūšanu. Ādas mitrināšana ne tikai palielina ūdens daudzumu ādā, bet arī aizsargā ādu un veicina dabīgu eksfoliāciju (atmirušo ādas šūnu nolobīšanos), lai āda būtu gluda un maiga un tai būtu patīkami pieskarties.

Kopšanas līdzekļus var izmantot arī tālab, lai novērstu konkrētas ādas problēmas. Piemēram, ļoti sausa āda liecina par to, ka ir bojāta ādas aizsargbarjera. Kopšanas līdzekļi var palīdzēt atjaunot ādas lipīdu slāni un tādējādi novērst šo ādas problēmu.

Kā kopt ādu?

Kopšanas līdzekļi ir jāuzklāj pēc ādas attīrīšanas, jo attīrīta āda spēj labāk uzņemt aktīvās sastāvdaļas. Ja pēc vannošanās regulāri mitrināsiet ķermeņa ādu, tā būs mitrināta un veselīga.

 

Kādi kopšanas līdzekļi ir piemēroti manai ādai?

Izvēlieties mitrinošu ķermeņa krēmu vai losjonu: 

 • kas ir piemērots Jūsu ādas tipam;
 • kas palīdz novērst konkrētās ādas problēmas, piemēram, atopisko dermatītu;
 • kura iedarbība ir rūpīgi pārbaudīta un kas ideālā gadījumā ir piemērots arī jutīgai ādai.

Eucerin piedāvā virkni mitrinošu ķermeņa krēmu un losjonu visiem ādas tipiem. Šo kopšanas līdzekļu saderība ar jutīgu ādu ir pārbaudīta un pierādīta. Uzziniet vairāk par Eucerin AQUAporin ACTIVE, Eucerin Complete Repair, Eucerin pH5 un Eucerin AtopiControl.

Ādas struktūra dažādās ķermeņa vietās nedaudz atšķiras. Turklāt dažādas ķermeņa daļas ietekmē dažādi apstākļi un tās ir dažādā mērā pakļautas ārējo faktoru iedarbībai. Tāpēc atsevišķas ķermeņa daļas, piemēram, rokas, kājas, paduses un galvas āda, būtu jākopj īpaši rūpīgi, izmantojot tam īpaši paredzētus kopšanas līdzekļus. Uzziniet vairāk lapā par dažādu ķermeņa daļu ādu.

Īpaša ādas kopšana pēc uzturēšanās saulē labvēlīgi ietekmē ādas veselību. Losjoni pēc sauļošanās var palīdzēt atvēsināt un atjaunot saules sakairināto ādu.

Sieviete, kura ieziež kājas ar kopšanas līdzekli.
Pēc attīrīšanas mitriniet ādu, lai tā būtu mitrināta un veselīga.
Sieviete, kura ieziež elkoni ar kopšanas līdzekli.
Īpaši sausas ādas kopšanai izmantojiet mitrinošu krēmu vai losjonu, kas satur lipīdus.

VISS PAR ĶERMEŅA ĀDAS AIZSARGĀŠANU NO UV STAROJUMA

Kāpēc āda ir jāaizsargā?

Daudzējādā ziņā saules gaisma labvēlīgi ietekmē mūsu ķermeni.

Tā vairo vitalitāti un labsajūtu, uzlabo asinsriti, paātrina vielmaiņas procesus un aktivizē D vitamīna izstrādāšanos. Taču mums pietiek ar pavisam nelielu saules gaismas devu.

Organisma aizsargmehānismi – pigmentācija, ādas ārējo slāņu sabiezēšana, antioksidantu un UV starojuma filtrēšanai nepieciešamo vielu, piemēram, urokānskābes, izdalīšanās – palīdz novērst UV starojuma kaitīgo ietekmi. Taču ādai ir nepieciešams laiks un mazas UV starojuma devas, lai tā varētu pati sevi aizsargāt. Tāpēc lieti noder papildu aizsardzība. Uzziniet vairāk lapā par to, kā saule ietekmē ādas stāvokli.

Pārmērīga UV starojuma iedarbība ir viens no galvenajiem ādas priekšlaicīgas novecošanās iemesliem un var izraisīt patoloģiskas ādas izmaiņas, ļaunākajā gadījumā – ādas vēzi. Lai pasargātu ādu no UV starojuma iedarbības, ir ļoti ieteicams lietot krēmu vai losjonu ar saules aizsardzības faktoru (SPF).

Ģimene atpūšas pludmalē.
Pat neliels daudzums saules gaismas var uzlabot garastāvokli.
Sieviete uzklāj bērnam saules aizsardzības līdzekli.
Vislabāk uzklājiet saules aizsardzības līdzekli vēl pirms došanās saulē – paies zināms laiks, kamēr tas izlīdzināsies un vienmērīgi pārklās ādu. Regulāri atkārtoti uzklājiet aizsardzības līdzekli, īpaši pēc peldēšanās un slaucīšanās ar dvieli.

Kā aizsargāt ādu?

Saules aizsardzības līdzeklis būtu jāuzklāj pēc ierastā mitrinošā krēma vai losjona vai tā vietā. Uzklājiet saules aizsardzības līdzekli savlaicīgi, lai āda pirms uzturēšanās saulē paspētu uzņemt aktīvās sastāvdaļas. Vēlāk atkārtoti uzklājiet saules aizsardzības līdzekli. Dariet to regulāri vai atbilstoši norādījumiem uz iepakojuma. Uzziniet vairāk lapā par to, kā pareizi lietot saules aizsardzības līdzekļus.

Kādi saules aizsardzības līdzekļi ir piemēroti manai ādai?

Saules aizsardzības faktora izvēle ir atkarīga no ādas pigmentācijas un jutīguma, kā arī no ādas tipa. Tā ir atkarīga arī no gadalaika un saules starojuma intensitātes un no tā, cik ilgi domājat uzturēties saulē. Uzziniet vairāk lapā par aizsardzību pret sauli.

Eucerin piedāvā plašu dažādas konsistences saules aizsardzības līdzekļu klāstu ar dažādu SPF visiem ādas tipiem. Ja Jums ir šaubas par to, kurš aizsardzības līdzeklis Jums varētu būt vispiemērotākais, konsultējieties ar dermatologu.

Sieviete uzklāj rokai saules aizsardzības līdzekli.
Regulāri uzklājiet saules aizsardzības līdzekli, lai saglabātu aizsardzību un izvairītos no saules apdegumiem.

Eucerin jaunumi epastā

Lai saņemtu Eucerin jaunumus savā e-pastā, lūdzu, aizpildiet Eucerin e-pastu abonēšanas formu.

 • Izmēģini mūsu jaunumus
 • Piedalies eksluzīvajās loterijās
 • Saņemiet jaunāko informāciju un padomus